Z tym klubem nigdy nie rywalizował Maciej Skorża

Maciej Skorża

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat.com)

Maciej Skorża jest jednym z najbardziej doświadczonych trenerów w PKO BP Ekstraklasie. 49-letni szkoleniowiec pomimo niemal 250 spotkań spędzonych na ławce trenerskiej w elicie, nie rywalizował jeszcze z jednym klubem, z którym niedługo przyjdzie mu się skonfrontować.   

Maciej Skorża trenerską karierę rozpoczął w 2004 r. od pracy w Amice Wronki. Następnie był odpowiedzialny za wyniki Groclinu Grodzisk Wielkopolski, Wisły Kraków, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Lecha Poznań, z którym wygrał mistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015.

W najbliższą sobotę Lech zagra w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Co ciekawe, Maciej Skorża nigdy nie rywalizował z klubem z Jasnej Góry, pomimo niemal 250 spotkań spędzonych na ławce trenerskiej w Ekstraklasie. 49-letni szkoleniowiec w gronie trenerów-rywali nie ma jeszcze prowadzącego Raków Marka Papszuna.  Gdy Maciej Skorża wyjeżdżał z Ekstraklasy w 2017 roku, Raków rywalizował jeszcze na poziomie pierwszej ligi.

Jest to na pewno bardzo dobrze zorganizowana drużyna, pewnie jedna z najlepszych pod tym względem w lidze. Grają ciekawą piłkę i widać, że system taktyczny, którego na boisku używają mają dobrze i długo przetestowany, dzięki czemu widać automatyzmy w ich poczynaniach na murawie. Mają jednak też słabsze strony, o których w tym momencie oczywiście nie chciałbym mówić, żeby nie ułatwiać rywalom pracy, ale właśnie te mankamenty w ich grze będziemy chcieli wykorzystać, a kluczowa do tego będzie dobra organizacja gry także z naszej strony – mówił Maciej Skorża w rozmowie z lechpoznan.pl.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na 17 kwietnia na godzinę 17:30.

Źródło: lechpoznan.pl, własne 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *