Xavi skomentował porażkę z Eintrachtem Frankfurt. “To rozczarowanie”

fcbarcelona.com

Trener FC Barcelony, Xavi wziął udział w konferencji prasowej po przegranym meczu z Eintracht Frankfurt (2:3) w 1/4 finału Ligi Europy.

FC Barcelona przegrała w dwumeczu z Eintrachtem Frankfurt 3:4 i odpadła z Ligi Europy już na etapie ćwierćfinału. O losach hiszpańsko-niemieckiej rywalizacji zadecydował wczorajszy mecz na Camp Nou, który “Duma Katalonii” przegrała 2:3.

Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Filip Kostić, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Prowadzenie goście podwyższył Rafael Santos Borré Maury. Kolumbijczyk popisał się efektownym uderzeniem z dystansu, nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. W 67. minucie dublet w tym spotkaniu zaliczył Filip Kostić.

Blaugrana obudziła się na Camp Nou w końcówce spotkania, a gole dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelili Busquets i Depay.

Szkoleniowiec FC Barcelony Xavi na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał swojego rozczarowania.

W końcówce pokazaliśmy ducha walki. Zdobyliśmy dwie bramki, ale nie udało nam się zaatakować w najlepszy sposób. Nie graliśmy tak dobrze, jak w innych meczach, a oni doskonale wyprowadzali kontrataki. Pierwszy rzut karny był dla nich bardzo korzystny, a potem zdobyli wspaniałą bramkę po naszej głupiej stracie z prawej strony boiska – powiedział.

To nie jest porażka. Podjęliśmy rękawicę. To rozczarowanie, ponieważ mieliśmy duże nadzieje i daliśmy z siebie wszystko na boisku, a ostatecznie to Eintracht wygrał. To jest turniej i w przypadku niepowodzeń będziemy się uczyć. Ale ja nie widzę tego w ten sposób. Celem było dostanie się do Ligi Mistrzów, a to nadal jest możliwe dzięki LaLidze – dodał.

FC Barcelona po 30 rozegranych spotkaniach w La Liga zajmuje 2. miejsce w stawce, uprawniające do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.