Xavi doszedł do porozumienia z FC Barceloną

Xavi

Zdjęcie: fcbarcelonanoticias.com

Wiele wskazuje na to, że Xavi Hernandez już niedługo zasiądzie na Camp Nou w roli trenera pierwszego zespołu. Rafa Yuste i Mateu Alemany polecieli dziś do Kataru, aby omówić szczegóły z Al-Sadd.

Jak podaje Catalunya Radio, Xavi uzgodnił już z klubem umowę na 2,5 sezonu (do 2024 roku). Jednak obecnie Hiszpan jest związany umową z Al-Sadd do 2023 roku, dlatego też konieczne jest rozwiązanie jej za porozumieniem stron. Katarczycy są chętni do rozmów, jednak jedynie z Joanem Laportą, który nie jest częścią delegacji.

Z tego też powodu jest bardzo prawdopodobne, że klub będzie musiał wypłacić mistrzowi Kataru ponad milion euro odszkodowania. Katarczycy byliby skłonni zrezygnować z tych pieniędzy tylko po bezpośrednich rozmowach z prezesem Barcy. Do tych jednak prawdopodobnie nie dojdzie.

Al Sadd rozgrywa dziś mecz ligowy, a ich przeciwnikiem będzie druga drużyna w tabeli, Al-Duhail. Po meczu lub jutro powinno dojść do rozmów między stronami. Xavi, decydując się na podpisanie kontraktu z FC Barceloną, zmniejszy swoje zarobki w porównaniu do tych obecnych. W zamian w umowie mają zostać zawarte wysokie pensje, aby w jakimś stopniu zrekompensować to byłemu pomocnikowi Blaugrany. Obie strony muszą ustalić, którzy członkowie sztabu szkoleniowego przeniosą się wraz z Xavim do Barcelony. Jak na razie pojawiały się pewne różnice zdań, jednak nie mają one wpływu na porozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x