La Liga: Wyspiarze ponownie bez punktów

facebook.com

Na Estadio Gran Canaria w meczu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy miejscowe UD Las Palmas przegrało z SD Eibar 1:2 mimo, że do przerwy prowadziło. Obie bramki dla gości padły w przeciągu czterech minut.

Dla gospodarzy był to czwarty mecz bez wygranej, a dla gości trzecie zwycięstwo z rzędu oraz siódme kolejne spotkanie bez porażki. W następnej serii spotkań podopieczni Mendilibara podejmą Atletico Madryt, a czerwona latarnia ligi zagra na wyjeździe z Gironą.

06.01.2018, godz. 18:30, 18. kolejka hiszpańskiej La Ligi
UD Las Palmas – SD Eibar 1:2 (1:0)
Jonathan Viera (k) 32′ – Fabian Orellana 72′, Sergi Enrich 76′
żółte kartki: Dani Castellano, Hernán Toledo, Mauricio Lemos – Sergi Enrich, Anaitz Arbilla, Takashi Inui

składy:

Las Palmas: Chichizola – Ximo, Bigas (29′ Mauricio Lemos), David Simón, Dani Castellano, Momo (67′ Tana), Viera, Hernán Toledo, Samper (71′ Javi Castellano), Peñalba, Calleri.

Eibar: Dmitrović – Capa (60′ Rubén Peña), Paulo, José Ángel, Arbilla, Joan Jordán, Inui, Dani García, Iván Alejo (71′ Orellana), Charles, Sergi Enrich (80′ Escalante).

sędziował: González González

widzów: 12.059