Serie A: Roma gorsza od Atalanty

Indosport

W meczu 20. kolejki Serie A, Roma przegrała z Atalantą 1:2. Gospodarze porażką zapłacili spadkiem na 5. miejsce w tabeli.

Od początku spotkania głównie atakowała Roma, ale poza strzałem Stephana El Sharawyego, który odbił Etrit Berisha, nie potrafili zaskoczyć gości. Atalanta zaatakowała i od razu zdobyła bramkę. Andreas Cornelius dostał piłkę od Alejandro Gómeza i finezyjnym strzałem pokonał Alissona. Chwilę później było już 0:2. Gomez wycofał futbolówkę do Martena De Roona, ten uderzył, piłka odbiła się od Kostasa Manolasa i wpadła do siatki Alissona.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze, mieli o tyle łatwiej bo tuż przed przerwą, za drugą żółtą kartkę wyleciał, Marten De Roon. Gra w przewadze musiała skończyć się bramką. Stephan El Shaarawy świetnie podał do Edin Džeko, a ten świetnie wykorzystał sytuację sam na sam. Blisko było także po strzale Lorenzo Florenziego, gdzie piłka otarła się tuż o słupek.

Ostatecznie Roma przegrała z Atalantą 1:2 i spadła z czwartego na piąte miejsce, goście dzięki temu zwycięstwu awansowali z jedenastej na siódmą pozycję.