Wyrachowany Juventus. Dwie bramki Moraty

Morata

juventus.com

W hicie 26. kolejki Serie A Juventus zmierzył się z Lazio. Mimo wyrównanej pierwszej połowy “Stara Dama” okazała się skuteczniejsza, wygrywając to spotkanie 3:1.

Pierwszym zaskoczeniem tego spotkania był skład, w jakim na murawę wyszła “Stara Dama”. W ofensywie obecnych mistrzów Włoch zabrakło Cristiano Ronaldo. Pod nieobecność Portugalczyka Andrea Pirlo zdecydował się wystawić w ataku Alvaro Moratę oraz Dejana Kulusevskiego. Również ustawienie Bernadeschiego na lewej obronie mogło być sporą niespodzianką.

Piłka zatrzepotała w siatce po raz pierwszy już w czternastej minucie. Szwedzki napastnik Juventusu popełnił straszny błąd przy rozgrywaniu futbolówki na swojej połowie, co poskutkowało kontratakiem ekip gości. Correa wygrał pojedynek z próbującym ratować sytuację Demiralem, i celnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Po tym trafieniu rzymianie coraz częściej tworzyli groźne akcje pod bramką zespołu z Turynu. Podopieczni Pirlo nie mieli pomysłu na wyrównanie wyniku tego spotkania. Jednak aktualnie mistrzowie Serie A już niejednokrotnie w tym sezonie udowadniali, że nie potrzebują wiele by strzelić bramkę. Tak samo było i w tym meczu. Pierwsze celne uderzenie “Starej Damy” było również wyrównującym wynik trafieniem. W 39. minucie Adrien Rabiot otrzymał piłkę w polu karnym, po czym celnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Reinę. W takiej sytuacji fani “calcio” mogli liczyć na bardzo ekscytującą drugą połowę tego ligowego starcia.

Druga połowa koszmarem dla Lazio

Po powrocie z szatni piłkarze obu ekip mocno nastawili się na atak. Zarówno Juventus jak i Lazio potrafili tworzyć składne akcje w ofensywie. Przez to już w 57. minucie “Stara Dama” wyszła na prowadzenie. Chiesa przechwycił piłkę w środku boiska, po czym prostopadłym podaniem stworzył świetną okazję strzelecką dla Alvaro Moraty. Hiszpan musiał tylko wykorzystać wykreowaną dla niego pozycję i strzałem lewą nogą pokonał swojego rodaka stojącego między słupkami drużyny ze stolicy Włoch.

Na nieszczęście zespołu Inzaghiego następna bramka w tym spotkaniu padła już po trzech minutach. Aaron Ramsey został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia bez zawahania wskazał na jedenasty metr, a do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Morata. Były napastnik Realu Madryt bez problemu wygrał wojnę nerwów z Reiną, tym samym wyprowadzając Juventus na dwubramkową przewagę. Mimo dobrej dyspozycji 28-latek został w 69. minucie zastąpiony na murawie przez Cristiano Ronaldo. Mimo ciągłych starań drużyny gości, nie udało im się zmienić końcowego wyniku tego spotkania.