Wymarzony debiut Neymara w PSG. Wyniki pozostałych spotkań Ligue 1

Twitter

Druga kolejka Ligue 1 dobiegła końca. Neymar znakomicie rozpoczął swoją przygodę w Paryżu, a Kamil Glik odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tym samym PSG i Monaco dołączają do trzech zespołów mających maksymalny dorobek punktowy: Lyonu, St. Etienne oraz Olympique Marsylia.

Strasbourg – OSC Lille 3:0 (0:0)
Bramki: 74′ Martin, 82′ Lienard, 88′ Grimm

W drużynie Marcelo Bielsy działy się rzeczy niesamowite. W pierwszej połowie wykorzystał komplet zmian (2 kontuzje i jedna zmiana podyktowana żółtą kartką oraz słabym występem). Drużyna jeszcze nie straciła bramki, ale najgorsze nadeszło w drugiej połowie. Czerwoną kartkę w 63. minucie otrzymał Mike Maignan, a między słupkami zastąpił go gracz z pola, Nicolas De Preville. Gdy ten stracił pierwszą z bramek zmienił go obrońca, Ibrahim Amadou. Na niewiele się to zdało i RC Strasbourg odniosło pierwsze od 12 spotkań zwycięstwo.

Dijon – AS Monaco 1:4 (1:3)
Bramki: 43′ Said; 3′, 37′, 51′ Falcao, 25′ Jemerson

Znakomity mecz Falcao. Monaco zgodnie przewidywaniami gładko rozprawiło się z rywalem. Dobry występ Kamila Glika, który zanotował asystę przy pierwszym trafieniu Falcao, wykładając mu piłkę na strzał do pustej bramki. Stoperzy drużyny z Księstwa mieli dziś swój dzień, bo Jenerson strzelił gola… przewrotką.

EA Guingamp – PSG 0:3 (0:0)
Bramki: Ikoko (sam.), 62′ Cavani, 82′ Neymar

W ostatnim meczu 2. kolejki Ligue 1 po raz pierwszy w koszulce Paryżan zagrał Neymar. Debiut bardziej niż udany: asysta przy bramce Cavaniego oraz gol, który przypieczętował wynik spotkania. Brazylijczyk od początku meczu starał się odcisnąć swój ślad na akcjach ofensywnych PSG. Do pierwszej połowy bez bramek, a strzelanie od skierowania futbolówki do własnej siatki zaczął Ikoko. Miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki i w sytuacjach wykreowanych przez gości. Edinson Cavani spokojnie mógł zakończyć mecz z 2- 3 trafieniami na koncie.