Wygrana Werderu na inaugurację 7. kolejki

bundesliga.com

Werder Brema pokonał VFL Wolfsburg 2:0 w meczu inaugurującym 7. kolejkę Bundesligi. Dzięki temu zwycięstwu bremeńczycy spędzą piątkową noc na pozycji lidera Bundesligi. Jakub Błaszczykowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 78. minucie.

Początek spotkania należał do gości. Zawodnicy prowadzeni przez Bruno Labbadię narzucili swój styl gry i starali się zagrozić gospodarzom grając długie akcje w ataku pozycyjnym. Cierpliwa gra Wolfsburga mogła przynieść skutek w 12. minucie, ale po dobrym dośrodkowaniu z lewego skrzydła i strzale Weghorsta piłka minimalnie minęła słupek. Po nieco gorszej grze w pierwszym kwadransie spotkania do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Kilka razy dośrodkowania Werderu mogły sprawić problemy Wilkom, ale bardzo dobrze spisywał się blok defensywny gości. Do czasu, ponieważ w 35. minucie po serii błędów w obronie do piłki w polu karnym dopadł Klaasen i zakończył akcję mocnym, precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki. Na ten cios zawodnicy Labbadii nie znaleźli odpowiedzi i do szatni schodzili przegrywając 0:1.

Wymiana międzypokoleniowa

Druga połowa spotkania nie obfitowała w sytuacje. Werder nie kwapił się do wyjścia z kontratakiem, a Wolfsburg nie radził sobie w ataku pozycyjnym. Na pierwszą szansę Wilków przyszło nam czekać do 73. minuty. Josip Brekalo wykorzystał nadmiar wolnego miejsca i uderzył na bramkę Werderu, ale to uderzenie obronił Pavlenka. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Przed szansą na bramkę stanął Eggestein, ale jego strzał zablokował obrońca. Co nie udało się wtedy, dokonało się w 86. minucie. Świetnie przed polem karnym Wolfsburga zachował się Pizzaro, który dograł do dwadzieścia lat młodszego Eggesteina, a ten strzelił swojego debiutanckiego gola i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Werderu.

Werder – Wolfsburg 2:0 (1:0)