
Wszołek: Nasza liga często bazuje na intensywności
Paweł Wszołek w ostatnich miesiącach stał się jedną z kluczowych postaci zarówno Legii Warszawa, jak i całej PKO Ekstraklasy.
31-latek błyszczy od początku kampanii 2023/24 na tyle, że został już nawet zauważony i powołany do kadry przez Fernando Santosa. Choć Portugalczyk początkowo mocno się wahał wobec Wszołka. A pojawia się także wiele głosów, iż od niego skład reprezentacji Polski powinien ustalać również Michał Probierz.
Forma doświadczonego wahadłowego zadziwia, niedawno zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu z Aston Villą (3:2) w Lidze Konferencji Europy. Ostatnio Wszołek gościł w programie "Misja Futbol" i wypowiedział się na temat intensywności w PKO Ekstraklasie na tle innych rozgrywek.
– Akurat ja się z tym nie zgodzę. Zawsze będę mówił swoje zdanie na ten temat. Uważam, że intensywność w naszej Ekstraklasie jest bardzo wysoka. To nie jest tylko moje osobiste zdanie. Mam wielu znajomych analityków z różnych drużyn czy z Bundesligi, czy z Anglii i oni też analizują mecze. Być może patrzą bardziej statystycznie na przebiegnięte kilometry. I uważam, że nasza liga jest bardzo intensywna, właśnie często bazuje na intensywności, na przygotowaniu – stwierdził.
– Te drużyny, które teoretycznie przed sezonem są skazane na porażkę, są bardzo dobrze przygotowane do sezonu i dobrze biegają. Oczywiście są takie mecze w Europie, że intensywność jest duża, ale ja nie uważam, że nasza Ekstraklasa odstaje w tej kwestii – dodał Wszołek.
W poprzednim sezonie furorę w Lidze Konferencji Europy robił Lech Poznań. W tym roku mamy dwa polskie zespoły w europejskich pucharach: Raków Częstochowa w Lidze Europy i Legię Warszawa w LKE. Można mieć zatem nadzieję, że rzeczywiście w końcu poziom Ekstraklasy powoli się podnosi na tle innych lig.
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
Kwadrans futboluPSG dało Interowi historyczne lanie! Pogrom w finale Ligi Mistrzów! I KWADRANS FUTBOLU #162
Rafał Makowski / 1 czerwca 2025, 14:42
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12