Wspaniały Coutinho daje zwycięstwo “The Reds”!

live.premierleague.com

W hitowym starciu 11. kolejki angielskiej Premier League Chelsea Londyn uległa na własnym stadionie Liverpoolowi 3:1. Wynik otworzył Ramires, ale potem strzelali tylko goście. Dwie bramki Coutinho i jedna Benteke zapewniły 3 punkty Liverpoolowi.

Ostatnie tygodnie nie są dobre ani dla Chelsea ani dla Liverpoolu. Podopieczni Mourinho w pięciu ostatnich spotkaniach zdołali tylko raz wygrać, dwa razy remisowali i dwukrotnie ponosili porażkę. Jürgen Klopp z kolei jak dotąd wygrał tylko jeden mecz i aż trzykrotnie remisował. Dziś zapowiadał się mecz prawdy dla obu szkoleniowców.

Chelsea bardzo dobrze rozpoczęła starcie z Liverpoolem obejmując prowadzenie już w 4. minucie. Azpilicueta dośrodkował w pole karne a tam wbiegał Ramires, który piękną główką pokonał Mignoleta. Po tej bramce gospodarze mogli cofnąć się do obrony i czekać na to, co zaprezentują “The Reds“.

Milner i spółka próbowali zagrozić bramce Begovicia, lecz ich strzały nie były zbyt groźne. Dopiero w doliczonym czasie gry Firmino odegrał futbolówkę do Coutinho a zawodnik z numerem 10. na plecach zwiódł Ramiresa i technicznym strzałem dał remis swojej drużynie na sekundy przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej połowie obraz gry za bardzo się nie zmienił. Chelsea znów na początku zaczęła atakować rywala, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Najlepszą okazję miał Oscar, który próbował przelobować Mignoleta, ale Belg na czas wrócił do swojej bramki i z najwyższym trudem wybronił uderzenie Brazylijczyka.

Chwilę później Stamford Bridge zamarło. Benteke, który zmienił Milnera zgrał piłkę do Coutinho a ten ominął trzech zawodników “The Blues” i wpakował piłkę do siatki Begovicia.

Zespół Mourinho ruszył do ataku, ale kolejnego gola strzelili zawodnicy Liverpoolu. Christian Benteke był tym, który zadał ostateczny cios Terry’emu i spółce ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Liverpoolu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu ekipa Jürgena Kloppa awansowała na 7. pozycję w tabeli angielskiej Premier League z dorobkiem 17. punktów, zaś Chelsea notuje drugą porażkę z rzędu w lidze i plasuje się na 15. miejscu mając na koncie 11 oczek.

Chelsea Londyn 1:1 Liverpool FC, 31.10.2015 r., godz. 13:45, Stamford Bridge, Londyn.

1:0, Ramires (4′)

1:1, Coutinho(45+3′)

1:2, Coutinho (75′)

1:3, Benteke (83′)