I liga: Niespodzianka w Katowicach

facebook.com/ksrozwojkatowice

Do sporej niespodzianki doszło w pierwszym sobotnim spotkaniu 15. kolejki I ligi. Czerwona latarnia ligi, Rozwój Katowice wygrał z Miedzią Legnica 2:1 mimo, że od ósmej minuty gonili wynik.

Gonili, gonili i dogonili. Wynik spotkania w ósmej minucie otworzył Marcos Marquitos. Dla 28-letniego Hiszpana było to trzecie trafienie w tym sezonie. Kiedy wydawało się, że gospodarze przegrają piąty mecz z rzędu na dwie minuty przed końcem wyrównującą bramkę strzelił Adam Czerkas. Dla 31-letniego napastnika była to druga bramka. Beniaminek poszedł za ciosem i dwie minuty później podopieczni Marka Motyki po strzale Patryka Kuna cieszyli się ze zwycięskiej bramki. 20-lateni pomocnik zdobył swoją czwartą bramkę w bieżącym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

W następnej kolejce Rozwój zagra w Bełchatowie (7. listopada o godz. 17:00), a Miedzianka podejmować będzie Bytovię (7. listopada o godz. 16:00).

31.10.2015, 13.00 Rozwój Katowice -Miedź Legnica 2:1 (0:1)
0:1 – Marcos Marquitos (8′)
1:1 – Adam Czerkas (88′)
2:1 – Patryk Kun (90′)
żółte kartki: Przemysław Gałecki, Damian Mielnik – Marcos Marquitos

Rozwój: Bartosz Soliński – Raul Gonzalez Guzman, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Damian Mielnik, Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki (46′ Patryk Kun), Bartosz Jaroszek (74′ Robert Tkocz), Joshua Balogun Kayode (78′ Filip Kozłowski), Tomasz Wróbel, Adam Czerkas

Miedź: Mateusz Lis – Grzegorz Bartczak (79′ Rumen Trifonov), Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Marquitos (90+2′ Tadas Labukas), Marcin Garuch, Valerijs Sabala (51′ Bartosz Ślusarski)