Wojciech Szczęsny: Było widać to, co każdy Polak chciał widzieć

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny odniósł się do wczorajszego remisu z Hiszpanią.

Polacy zremisowali w swoim drugi spotkaniu na EURO 1:1 z Hiszpanią. Mistrzostwa nie zaczęły się dla nich zbyt dobrze, gdyż na start przegrali 1:2 ze Słowacją. Wyszarpany punkt w starciu z Hiszpanami daje im jednak szansę na awans z grupy. „Wystarczy” pokonać Szwedów w 3 spotkaniu fazy grupowej.

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat starcia w Sevilli. Bramkarz, po nieudanym pierwszym spotkaniu ze Słowakami, zagrał solidny występ z Hiszpanią. Jednak swoje zrobiło też szczęście. W 2 połowie, rywale nie wykorzystali rzutu karnego.

Bramkarz odniósł się do przebiegu spotkania, straconej bramki oraz skomentował szansę na wygraną.

– Tak, to był bardzo ciężki mecz. Wyglądał dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Szkoda, że straciliśmy bardzo szybko przypadkową bramkę, więc niedosyt jest. Bo mimo tego, że Hiszpania prowadziła grę i była zespołem lepszym piłkarsko, to tych sytuacji stworzyliśmy sobie parę. Także dziwnie to brzmi, ale jest niedosyt, bo mogliśmy tu więcej wygrać.

Przyjmuje on jednak remis z pokorą. Hiszpanie też mieli kilka sytuacji, które nie zostały wykorzystane.

– Widać było, że nasza organizacja z tyłu jest konsekwentna. Nie dopuszczaliśmy Hiszpanów do okazji strzeleckich, więc z czasem ta pewność siebie rośnie oraz przekonanie, że można powalczyć o więcej, ale nie będziemy narzekać.

Na koniec, Szczęsny pochwalił drużynę za całokształt i postawę w spotkaniu. Drużyna musi być „drużyną”, jeśli chce zdobywać dobre rezultaty.

– Myślę, że kluczowe było dzisiaj to, o czym mówiliśmy przez ostatnie trzy tygodnie, czyli jaki to jest zespół. Dzisiaj widać, że te punkty zdobył prawdziwy zespół. Po tym wszystkim, co się stało w ostatnich paru dniach, dzisiaj było widać to, co każdy Polak chciał widzieć, czyli prawdziwą drużynę z sercem i dumną. Cieszę się więc, że udało nam się to pokazać.


1 thought on “Wojciech Szczęsny: Było widać to, co każdy Polak chciał widzieć

  1. 💣💣wielki Polski bramkarz z żelem na głowie I podstawowe błędy techniczne gdyby nie polscy obrońcy i inni zawodnicy to minimum 3:1 !!!!! kto takie coś wystawia na boisko🥊🥊🥊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x