Polsko-włoski duet postrachem obrońców Serie A?

facebook.com

Nie zdążyli na dobre zadebiutować w Serie A, a już fani Genoi domagają się, aby atak ich ukochanej drużyny stanowił świeży duet napastników: Krzysztof Piątek oraz Andrea Favilli. Przedsezonowe kontrolne gry wskazują, iż obaj Panowie mogą sporo namieszać, co akurat powinno Nas cieszyć.

Przenosiny Krzysztofa Piątka do stolicy Ligurii wydają się być strzałem w dziesiątkę. Szybka aklimatyzacja stranieri na włoskiej ziemi znajduje swoje ujście choćby w Coppa Italia, gdzie Polski napastnik niedawno zaaplikował beniaminkowi Serie B aż cztery bramki. Piątek ma być odpowiedzią na bolączkę strzelecką w ofensywie Genoi. Wyznaczamy cele i patrząc wstecz – wyczyn Alberto Gilardino, czyli 15 goli w sezonie 2013/14 – jest jak najbardziej odpowiednim wyzwaniem. Numer „9” na koszulce klubowej również zobowiązuje. Awizowane składy przez La Gazette dello Sport oraz Sky Sport na mecz z Empoli pokazują, iż Davide Ballardini najpewniej skorzysta z usług byłego zawodnika Cracovii. Obok niego ma wystąpić dobrze znany Goran Pandev.

Andrea Favilli powiewem świeżości

21-letni wieżowiec wystawił niezłą laurkę w sparingach przed sezonowych Juventusu. Pomimo sporego zainteresowania ze strony właściciela Leeds United – Andrei Radrizzaniego – kolejna perełka Juve pozostała we Włoszech. Sam napastnik nie mógł lepiej zrobić. Będzie można bowiem bacznie przypatrywać się poczynaniom nowego chłopca w kadrze Genoi. Nie bałbym się stwierdzenia, iż Andrea Favilli stanie się jednym z objawień obecnej kampanii Serie A. Zresztą nie tylko ja tak myślę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi