Włosi lepsi od Anglików

W hicie pierwszej kolejki fazy grupowej rozegranym na stadionie Arena Amazonia w Manaus, Włochy pokonały Anglię 2:1, po golach Claudio Marchisio i Mario Balotteliego. Jedynego gola dla drużyny Roya Hodgsona zdobył, napastnik Liverpoolu – Daniel Sturridge.

Po pierwszym meczu w grupie śmierci, niespodziewanie na pierwsze miejsce w grupie wyszła Kostaryka, która sensacyjnie pokonała dwukrotnych mistrzów świata – Urugwaj 3:1.
Ten mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, szlagier europejskiej piłki, powtórka ćwierćfinału Euro 2012. Anglicy mieli wyborną szansę na zrewanżowanie się Włochom za porażkę w tamtym spotkaniu. Od początku meczu to oni ruszyli do znaczniejszych ataków. Już w 3 minucie, Sterling huknął na bramkę Sirigu z 16 metrów, ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę.
Spotkanie było bardzo ciekawe, szanse były dla jednych jak i dla drugich. Jednak dopiero w 32 minucie, strzelecką niemoc przełamał Claudio Marchisio, który kapitalnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza reprezentacji Anglii – Joe Harta. Zawodnicy “Azzuri” z prowadzenia cieszyli się tylko przez nie spełna 2 minuty. Sterling zagrał na piłkę na lewą stronę do Wayne’a Rooneya, który wrzucił futbolówkę w pole karne, a akcje zamknął Daniel Sturridge. W 34 minucie mamy remis 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Drugą połowę kapitalnie rozpoczęli piłkarze Cesare Prandelliego, zaledwie po 3 minutach po wznowieniu gry, dogranie piłki w pole karne Anglików z prawej strony i Mario Balotelli strzałem głową nie daje szans bramkarzowi Manchesteru City i Włosi prowadzą 2:1. Anglicy zażarcie starali się wyrównać, jednak każda kolejna akcja wyspiarzy kończyła się fiaskiem. Jedną z najlepszych sytuacji na wyrównanie miał w 82 minucie z rzutu wolnego Steven Gerrard. Szansę na podwyższenie wyniku dla Włochów miał w 90 minucie meczu z rzutu wolnego Andrea Pirlo, jednak po pięknym strzale, piłka odbiła się od poprzeczki. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny “Azzurich” 2:1, a Anglicy nie wykorzystali szansy na rewanż za ćwierćfinał UEFA Euro 2012.

Anglia – Włochy (1:2)

Stadion: Arena Amazonia – Manaus