Władysław Nowak rezygnuje ze stanowiska prezesa Wisły Kraków

Stadion Wisła Kraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jak poinformowała strona “Transfery.Info” obecny prezes Wisły Kraków – Władysław Nowak w najbliższym czasie ma zrezygnować z funkcji prezesa Wisła Kraków.

Władysław Nowak był prezesem klubu z Reymonta od 1 sierpnia 2022 roku. Właściciel firmy Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej próbował przywrócić nadzieję kibicom Białej Gwiazdy na szybki powrót do PKO Ekstraklasy. Jednak po rundzie jesiennej ten cel bardziej się oddala.

Sam musiał podejmować inne decyzje sportowe. Zwolnienie Jerzego Brzęczka i zatrudnienie na niego miejsce jedno z legend tego klubu – Radosława Sobolewskiego, miały przywrócić blask tej drużynie, i oczywiście co najważniejsze zdobywanie punków. Jednak jak na tę chwilę ta zmiana trenera nie przyniosła Wiślakom dużej zmiany. Po rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków zajmuje dopiero 9. pozycję ze zdobytymi 24 punktami.

Nowakowi na 100% nie pomogły także przepychanki tria właścicielskiego. W minionym tygodniu swój briefing prasowy zorganizował – Jarosław Królewski, który miał oddać akcję za złotówkę, a już jutro swoją konferencję prasową zorganizuje  inny właściciel Wisły Kraków – Tomasz Jażdżyński.

Sam Jażdżyński jutro prawdopodobnie ogłosi przekazanie swoich akcji właśnie Jarosławowi Królewskiemu. W ten sposób właściciel firmy Synerise miałby przyjąć pełną decyzyjność w klubie. Czy jednak tak będzie? Dowiemy się za pewnie już jutro.

Sytuacja w Wiśle Kraków można opisać jednym słowem: chaosem. Wydawało się, że spadek z PKO Ekstraklasy oczyści atmosferę w tym klubie, jednakże jak się okazało po kilku miesiącach sytuacja się nie zmieniła. Wydaję się, że jest nawet co raz gorzej. Współczuć można tylko kibicom Białej Gwiazdy, którzy hucznie przychodzą oglądać mecze domowe swojej drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x