Wisła zgodnie ze schematem

Wisła Kraków na rozpoczęcie 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy przed własną publicznością zremisowała bezbramkowo z Koroną Kielce.

Podopieczni dzisiejsze zawody mogli rozpocząć od wysokiego C, ale świetnej sytuacji nie potrafił wykorzystać Cabrera, który z kilku metrów trafił w nogi Cierzniaka. Sytuację dla przeciwnika sprokurował nieprzemyślanym zagraniem Sadlok. W 4. minucie żółtą kartką został ukarany Arkadiusz Głowacki, który w sposób nieprzepisowy próbował atakować piłkę. Kwadrans później powinno być 1:0, jednak Boguski z paru metrów strzałem głową obił poprzeczką. Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Burliga. Do końca pierwszej części utrzymał się bezbramkowy remis.

W przerwie plac gry opuścił Głowacki, a zastąpił go Guzmics. Następne fragmenty spotkania stały pod znakiem ataków „Białej Gwiazdy” na bramkę Małkowskiego. Na dziesięć minut przed końcem z boiska został wyrzucony Gabovs, ponieważ Łotysz po raz drugi został wpisany do notesu Daniela Stefańskiego. Zawodnik Korony faulował Marszalika, który kilka chwil wcześniej wszedł na murawę. W 89. minucie podopieczni Kazimierza Moskala musieli zmienić stan meczu, lecz huknięcie Jankowskiego z bliskiej odległości odbiło się od poprzeczki bramki. Daniel Stefański o trzy minuty przedłużył emocjonuje widowisko, ale żadnej z ekip nie znalazła na siebie pomysłu.

Wisła Kraków po tym meczu zajęła 5.lokatę w ligowej tabeli. Z kolei goście z trzynastoma punktami okupują 10. miejsce

Wisła Kraków 0:0 Korona Kielce

Stadion Miejski, Kraków, 25.09.2015, 18:00

Żółte kartki: Głowacki (4′), Mączyński (13′)

Czerwone kartki: Gabovs (80′) – dwie żółte karki

Sędzia główny: Daniel Stefański

Skład Wisły Kraków: Cierzniak – Burliga, Sadlok, Głowacki (46′ Guzmics), Jović – Mączyński, Popović (77′ Marszalik), Jankowski, Guerrier, Boguski (65′ Crivellaro) – Brożek

Skład Korony Kielce: Małkowski – Sylwestrzak, Dejmek, Wilusz, Gabovs – Fertovs, Jovanović, Sierpina, Cebula (60′ Przybyła), Pawłowski (69′ Zając) – Cabrera (82′ Grzelak)