Podsumowanie piątej kolejki Primera Division

Na kilka minut przed północą zakończyła się piąta kolejka hiszpańskiej Primera Division. oto co się w niej działo, choć najwięcej emocji przyniósł mecz Celty z Barceloną, w którym zwyciężyli gospodarze.

We wtorek Atletico Madryt pokonało u siebie Getafe 2:0, Espanyol sensacyjnie pokonał 1:0 Valencię, po trafieniu Alvareza, a Granada uległa u siebie Realowi Sociedad 3:0, po hat-tricku Agirretxe.

W środowych spotkaniach Levante Walencja zremisowało u siebie z nadzwyczaj dobrze grającym w tym sezonie baskijskim zespole Eibar, mimo, iż przyjezdni prowadzili 2:0. Bohaterem został Deyverson, który posłał piłkę do siatki w ostatniej minucie doliczonego czasu. Rayo Vallecano pokonało Sporting Gijon 2:1, UD Las Palmas ograło u siebie Sevillę Grzegorza Krychowiaka 2:0. Z ciekawszych spotkań Malaga uległa u siebie Villarrealowi, po samobójczym trafieniu Tissone. Athletic Bilbao stawiał ciężkie warunki Realowi Madryt, ale ci mieli niezawodnego w ten dzień Karima Benzemę, który posłał piłkę do siatki dwa razy. Gospodarze mogli pokonać Navasa tylko raz za sprawą Sabina Zuloagi. W meczu kolejki Celta de Vigo rozbiła 4:1 FC Barcelonę! Barca grała beznadziejnie, wręcz fatalnie. Zawodziła obrona i bramka, a tylko atak wyglądał przyzwoicie. Najpierw Nolito, potem  dwa razy Iago Aspas, potem w odpowiedzi Neymar i jeszcze na koniec Guidetti. 4:1 i Celta została wiceliderem!

W ostatnim meczu kolejki Betis uległ u siebie Deportivo la Coruna 1:2.

Nowym liderem został Real Madryt, drugie miejsce zajmuje Celta (!), trzecie miejsce zajmuje Villarreal, dalej Atletico i Barca.

Bohater kolejki: Nolito (Celta de Vigo) – Gol i dwie asysty, do tego zaangażowanie we wszystkie aspekty gry zespołu. Nolito pokazał, że jest piłkarzem kompletnym i takie mecze jak ten doskonale to potwierdzają, duży plus dla bohatera Celty.