Wisła wygrywa z Pogonią.

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W drugim meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Wisła Kraków pokonała Pogoń Szczecin 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jakub Bartkowski.

Od początku meczu przewagę miała Biała Gwiazda. No i mogła wyjść na prowadzenie w 14. minucie. Víctor Pérez dośrodkował w pole karne, a strzał głową Carlitosa wylądował na słupku. Chwilę później znów zaatakowała Wisła.   Jesús Imaz podawał do Rafała Boguskiego, a ten uderzył tuż obok bramki. Swoja okazję miał też Tibor Halilović, po jego strzale piłka odbiła się od obrońcy i  zmyliła bramkarza Portowców, ale zamiast wpaść do bramki, zatrzymała się na słupku. Po przewadze Wisły, wreszcie odpowiedziała Pogoń. Uderzenie Spasa Deleva, odbił Michał Buchalik.

W pierwszych minutach drugiej połowy dosyć niespodziewanie, dominowała Pogoń, która mogła zdobyć bramkę w 55. minucie. Dośrodkowanie Adama Frączczaka na przedpole karne, uderzenie Jakuba Piotrowskiego z pierwszej piłki i fenomenalna interwencja Michała Buchalika. Portowcy jednak musieli zmienić swoje nastawienie, bo z boiska wyleciał Cornel Râpă. Po tym faulu Wisła miała rzut wolny, z  którego Carlitos trafił w słupek. Gra z przewagą jednego zawodnika musiała się zakończyć bramką. W 74. minucie po dośrodkowaniu Imaza z rzutu rożnego, bramkę głową zdobył Jakub Bartkowski.

Ostatecznie Wisła pokonała Pogoń 1:0 i awansowała na 3. miejsce wyprzedzając białostocką Jagiellonie.