Wisła Kraków górą w starciu z Górnikiem! Marko Kolar z dubletem

Wisła Kraków po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków wybrała się do Zabrza na konfrontację z Górnikiem. Zespół Macieja Stolarczyka wygrał to spotkanie 2:1, a dublet zaliczył Marko Kolar.

W poprzednim meczu ze Śląskiem Wisła matematycznie zapewniła sobie utrzymanie. Tego samego nie można było powiedzieć o Górniku, który wciąż walczy. Przed pierwszym gwizdkiem trzeba przyznać, że osiągali dość dobre efekty – cztery zwycięstwa z rzędu. Dziś jednak musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej. W 34. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Martin Chudy – sfaulował napastnika Wisły Marko Kolara. Do wykonania rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnie trafił w światło bramki. Radość Wiślaków nie trwała jednak długo bowiem trzy minuty później do wyrównania doprowadził Jesus Jimenez.

W drugiej połowie gospodarze znacznie podwyższyli tempo gry, za wszelką cenę chcieli wywalczyć trzy punkty niezbędne im do zapewnienia utrzymania. Goście jednak nie poddawali się i zaczęli grać równie ofensywnie co zespół Górnika. W 51. minucie drugie trafienie zanotował Marko Kolar. Tym razem wykorzystał dogranie od Vukana Savicevica, następnie z łatwością ograł jednego z obrońców i wpakował piłkę do siatki. Ekipa Marcina Brosza próbowała odwrócić losy tego meczu, ale defensywa Wisły z Mateuszem Lisem na czele funkcjonowała bez zarzutu.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1:2 ( 1:1 )