William Remy dotkliwie ukarany przez Komisję Ligi

William Remy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Komisja Ligi zdecydowała o ukaraniu Williama Remy’ego, który nie dostosował się do zaleceń Komisji Medycznej PZPN.

Francuzowi w zeszłym tygodniu zrobiono zdjęcia, na których widoczny jest wśród imprezowiczów. Konsekwencje wobec defensora wyciągnął klub i odsunął go od zajęć.  – Najważniejsza decyzja została podjęta. Nie jest ona korzystna zarówno dla nas, jak i dla niego. Remy nie może brać udziału w treningach. Musi przejść dziesięciodniową kwarantannę – mówił Czesław Michniewicz. Komisja Ligi wszczęła osobne postępowanie i ukarała finansowo Williama Remy’ego. 29-latek musi zapłacić 30 tysięcy złotych kary.

– Zachowanie piłkarza Legii było zdecydowanym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego PZPN. Komisja Ligi musi podejmować stanowcze kroki w przypadkach nieprzestrzegania reżimu sanitarnego przez piłkarzy, gdyż takie zachowania stanowią zagrożenie dla całej drużyny, uderzają w struktury klubu i niosą za sobą ryzyko związane z przekładaniem meczów. Takie zachowanie naraża także na niebezpieczeństwo zakażenia zawodników drużyny przeciwnej. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na to, że przestrzeganie zasad opracowanych przez Zespół Medyczny PZPN pozwoli na kontynuowanie rozgrywek według ustalonego wcześniej harmonogramu – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki – informuje Ekstraklasa SA.

Piłkarz warszawskiej Legii po raz ostatni wystąpił 19 września i od tamtej pory borykał się kontuzją i przed feralnym wydarzeniem zaczął treningi z resztą zespołu. W obecnym czasie nikt nie może pozwolić sobie na poluzowanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.