

Oficjalnie: „Wilki” żegnają dyrektora sportowego!
Ciąg dalszy zmian w Wolfsburgu. Po zwolnieniu w połowie października Dietera Heckinga, przyszedł czas na dyrektora sportowego Klausa Allofsa.
Wilki nie mogą od początku sezonu złapać odpowiedniej formy i zdobyły zaledwie 10 punktów w 14 kolejkach Bundesligi, przez co plasują się tuż nad strefą spadkową. Za słabe wyniki zespołu posadą przypłacił Dieter Hecking. Zarząd Wolfsburga na tym jednak nie poprzestał. Brak poprawy sytuacji sprawił, że klub pożegnał się również z dyrektorem sportowym Klausem Allofsem.
60-letni działacz pracował w klubie z Bundesligi od czterech lat i wyraźnie związał się z Wilkami, jednak teraz musi je opuścić, czemu wyraził smutek:
To dla mnie jeden z najsmutniejszych dni w życiu. W ostatnim czasie dużo rozmawialiśmy na temat sytuacji w klubie i doszliśmy do wniosku, że musimy zaprzestać współpracy. Jako zarządzający zespołem jestem rozczarowany. Nie zdołaliśmy zrobić kolejnego kroku ku wygraniu Bundesligi, ani utrzymać miejsca wśród najlepszych drużyn Europy.
Odkąd dołączyłem do Wolfsburga nie mogłem narzekać. Czułem się tu komfortowo i byłem dobrze traktowany. Nasze działania doprowadziły do szybkiego sukcesu sportowego i ekonomicznego. W końcu wróciliśmy także do europejskich pucharów i graliśmy w ubiegłym sezonie w ćwierćfinale z Realem Madryt. Do tego dorzuciliśmy wcześniej wicemistrzostwo Niemiec, a także puchar krajowy i Superpuchar. To przyniosło ze sobą sukces ekonomiczny oraz rekordowy transfer Kevina de Bruyne - podsumował swoje rządy Allofs.
Vielen Dank für die tolle Zeit, Klaus Allofs! ➡️ https://t.co/CfA2KwTb52 pic.twitter.com/kFZeznLZZX
— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) 12 grudnia 2016
-
AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
-


AktualnościFranck Haise nowym trenerem Rennes do lata 2027 — powrót szkoleniowca po pracy w akademii i sukcesach w LensDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLuísão krytykuje Gianlucę Prestianiego po oskarżeniach Viníciusa o rasizmDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLecce wygrywa 2:0 w Cagliari i oddala się od strefy spadkowejDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:51
-

AktualnościBorussia Dortmund — Atalanta: pierwszy mecz play-off Ligi Mistrzów 17 lutego 2026 w Signal Iduna ParkDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:10
-

AktualnościNicolas Jackson wróci do Chelsea latem — Bayern nie aktywuje klauzuli odkupuDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 14:43

































