Oficjalnie: “Wilki” żegnają dyrektora sportowego!

Wikimedia

Ciąg dalszy zmian w Wolfsburgu. Po zwolnieniu w połowie października Dietera Heckinga, przyszedł czas na dyrektora sportowego Klausa Allofsa.

Wilki nie mogą od początku sezonu złapać odpowiedniej formy i zdobyły zaledwie 10 punktów w 14 kolejkach Bundesligi, przez co plasują się tuż nad strefą spadkową. Za słabe wyniki zespołu posadą przypłacił Dieter Hecking. Zarząd Wolfsburga na tym jednak nie poprzestał. Brak poprawy sytuacji sprawił, że klub pożegnał się również z dyrektorem sportowym Klausem Allofsem.

60-letni działacz pracował w klubie z Bundesligi od czterech lat i wyraźnie związał się z Wilkami, jednak teraz musi je opuścić, czemu wyraził smutek:

To dla mnie jeden z najsmutniejszych dni w życiu. W ostatnim czasie dużo rozmawialiśmy na temat sytuacji w klubie i doszliśmy do wniosku, że musimy zaprzestać współpracy. Jako zarządzający zespołem jestem rozczarowany. Nie zdołaliśmy zrobić kolejnego kroku ku wygraniu Bundesligi, ani utrzymać miejsca wśród najlepszych drużyn Europy. 

Odkąd dołączyłem do Wolfsburga nie mogłem narzekać. Czułem się tu komfortowo i byłem dobrze traktowany. Nasze działania doprowadziły do szybkiego sukcesu sportowego i ekonomicznego. W końcu wróciliśmy także do europejskich pucharów i graliśmy w ubiegłym sezonie w ćwierćfinale z Realem Madryt. Do tego dorzuciliśmy wcześniej wicemistrzostwo Niemiec, a także puchar krajowy i Superpuchar. To przyniosło ze sobą sukces ekonomiczny oraz rekordowy transfer Kevina de Bruyne – podsumował swoje rządy Allofs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.