Wiktor Skripnik i Jens Keller kandydatami na trenera Legii

Twitter

Poszukiwania nowego trenera Legii Warszawa trwają. Dziś Sebastian Staszewski z redakcji sport.pl oraz znany ze sprawdzonych źródeł użytkownik janekx89 podali kolejne nazwiska kandydatów.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Wiktor Skripnik w latach 2014 – 2016 prowadził Werder Brema. Jego bilans to 26 zwycięstw, 14 remisów i 30 porażek. Jego asystentem był tym czasie znany z występów w reprezentacji Niemiec i zespole z Bremy, Torsten Frings. Prowadzona przez niego obecnie FC Riga zajmuje 3. miejsce w lidze łotewskiej. Legia musiałaby zapłacić dodatkową kwotę za sprowadzenie menedżera przed wygaśnięciem jego umowy z obecnym pracodawcą.

Drugi z kandydatów, prowadził w swojej trenerskiej karierze zespoły VfB Stuttgart (w roli tymczasowego zastępcy), Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Union Berlin. Jens Keller z drużyną z Zagłębia Ruhry zajął 4. miejsce w sezonie 2013/14, a w kolejnej kampanii jego drużyna uplasowała się na ligowym podium. Po kiepskim początku sezonu 2015/16 został zastąpiony przez Roberto Di Matteo. Jens Keller w Unionie Berlin zabawił nieco krócej. Po sezonie 2016/17 Union zajął 4. miejsce, ale w połowie sezonu 2017/18 podziękowano Niemcowi za pracę i do tej pory pozostaje on bez klubu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.