Wieteska o krok od wielkiego transferu. Włoski klub zainteresowany Polakiem

Mateusz Wieteska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Mateusz Wieteska pokazał się z bardzo dobrej strony na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Solidne występy zaowocowały zwiększeniem zainteresowania jego osobą i całkiem prawdopodobne, że za niedługo zrobi ogromny krok do przodu w swojej karierze, ponieważ jak informuje Super Express, transfer reprezentanta Polski negocjuje Sampdoria Genua. 

Polski obrońca ma za sobą udany sezon w LOTTO Ekstraklasie, a do tego doszedł również świetny występ na EURO-U21, gdzie wraz z Krystianem Bielikiem i Pawłem Bochniewiczem stanowili trzon polskiej defensywy. Kierunek włoski jest w ostatnim czasie bardzo popularny wśród młodych polskich zawodników i widać też, że włoskie kluby bacznie obserwują polski rynek. W Sampdorii występuje aktualnie trzech polaków – Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki(ostatnio wypożyczony do Fortuny Dusseldorf),  którzy są jednymi z czołowych graczy klubu ze stolicy Ligurii i nie wykluczone, że Wieteska podąży ich drogą.

Wieteska wyceniany jest na 1,5mln euro, lecz suma jaką zapłaci Sampdoria na pewno będzie większa. W kuluarach mówi się o kwotach w okolicach 5, 6 mln euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi