Marcin Brosz podpisał nową umowę z Górnikiem!

Marcin Brosz podpisał dziś nową umowę z Górnikiem Zabrze. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.

Po kilkudniowej niepewności kibice Górnika Zabrze mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Marcin Brosz podpisał dziś nowy, dwuletni kontrakt z klubem ze stadionu Ernesta Pohla.

W ostatnich dniach atmosfera wokół zabrzańskiego zespołu zrobiła się bardzo nerwowa. Kibice czekali na transfery nowych zawodników, którzy mogliby uzupełnić luki po odejściach Szymona Żurkowskiego czy Valeriana Gvilli. 

Jak na razie do Górnika dołączył jedynie Filip Bainović, który ma zostać następcą sprzedanego do Fiorentiny Szymona Żurkowskiego. 

Dziś dla wszystkich związanych z Górnikiem mocniej zaświeciło słońce. Nowy kontrakt z zabrzańskim klubem podpisał ten, od którego w Górniku się wszystko zaczyna, czyli trener Marcin Brosz. Poprzednia umowa trenera Brosza obowiązywała tylko do końca tego miesiąca i wszyscy zastanawiali się, kiedy nastąpi parafowanie nowej umowy. W ostatnich dniach pojawiły się nawet plotki jakoby to Adam Nawałka mógł objąć stery zabrzańskiej jedenastki. 

Do niczego takiego jednak nie dojdzie. Marcin Brosz wraz ze swoim sztabem podpisał dziś umowę ważną do końca czerwca 2021 roku. Co również bardzo ważne dla kibiców Górnika, w klubie zostaje Artur Płatek, który pełni funkcję doradcy ds. sportowych przy zarządzie klubu z ulicy Roosevelta.

Marcin Brosz pełni rolę trenera Górnika od 3 czerwca 2016 r. Z klubem z Zabrza awansował najpierw do Ekstraklasy, a w pierwszym sezonie po awansie zajął niespodziewanie 4 miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu. Poprzedni sezon był dużo gorszy dla Górników, ostatecznie utrzymali się oni w elicie na kilka kolejek przed końcem poprzedniego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi