Wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski!

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski przed meczem Polska - Macedonia Północna / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Z powodu napiętej sytuacji w Izraelu nad spotkaniem el. EURO 2020 pomiędzy nim, a Polską widniało widmo przeniesienia go na teren neutralny. PZPN właśnie wydał w tej sprawie oświadczenie.

Od wtorku trwa ostrzał Izraela ze Strefy Gazy. Większość z rakiet, wysyłanych przez radykalne ugrupowanie Islamski Dżihad, jest blokowana przez system ochrony “Żelazna Kopuła”. Mimo to dwie rakiety doleciały w okolice Tel Awiwu. Dodatkowo dziś rano w izraelskich miastach rozbrzmiały syreny alarmowe, a ludność wysłano do schronów.

Polacy z Izraelem zmierzą się 16 listopada (sobota). Choć mecz rozgrywany będzie w Jerozolimie, w której obecnie jest spokojnie, reprezentacja ma wylądować na lotnisku nieopodal Tel Awiwu. Jest to jedyne międzynarodowe lotnisko w tym kraju, więc przełożenie meczu do innego miasta nic nie zmieni, lądować nadal będzie trzeba pod Tel Awiwem. I właśnie o to największe zastrzeżenia miał PZPN. W grę wchodziło przeniesienie spotkania na teren neutralny, ale w najnowszym oświadczeniu związku wiemy już, gdzie mecz zostanie rozegrany.

Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME. – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie PZPN-u. Kadra ma zgodnie z wcześniejszymi planami wylecieć w piątek 15 listopada. Organizatorzy zapewnili polską stronę o wykluczeniu ryzyka i zagwarantowali bezpieczeństwo kadry jak i grupy ok. 2000 kibiców, którzy mają zjawić się na stadionie Teddy. Mimo wszystko PZPN zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy będzie zagrożone bezpieczeństwo piłkarzy lub kibiców.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.