David Villa ogłosił zakończenie kariery!

MARCA

Był gracz między innymi Barcelony i Atletico Madryt David Villa ogłosił dziś oficjalnie, że po zakończony sezonie zawiesi buty na kołku. 

David Villa ma obecnie 38. lat, stwierdził dziś, że to najlepszy czas, by rozstać się z futbolem. Na konferencji prasowej powiedział dziś tak: “Chciałem przejść na emeryturę, zanim futbol przejdzie na emeryturę”. 

W ciągu całej swojej kariery zdobył wiele trofeów, triumfował w najważniejszych rozgrywkach ligowych oraz Europejskich. Na swoim rozkładzie ma: 1. raz Ligę Mistrzów, 3. razy tytuł La Liga, 3. razy Puchar i Superpuchar Hiszpanii, oraz pojedyncze triumfy na Euro oraz mundialu.  Został także najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.

Swoją karierę rozpoczął w Tuilla, następnie przeszedł do Realu Saragossa, gdzie jego talent eksplodował. Kolejnym krokiem była Valencia, a później już tylko wielcy, czyli Atletico Madryt i Barcelona. Swoją karierę zdecydował się zakończyć w Vissel Kobe, gdzie przebywa też obecnie Andres Iniesta. Villa zrobił to samo co ostatnio jego przyjaciel i zarazem rywal z japońskich boisk – Fernando Torres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi