Wielki powrót na Veltins-Arena? Schalke 04 liczy na byłego napastnika

Shutterstock

Klaas-Jan Huntelaar po sezonie 2020/2021 zakończy karierę. Ostatnim klubem holenderskiego napastnika może być Schalke, a nie obecny pracodawca Ajax Amsterdam. Obecnie siedemnasta drużyna Bundesligi liczy na ponowne sprowadzenie swojego byłego piłkarza na ostatnie miesiące jego piłkarskiej przygody.

Jak donoszą niemieckie media, pogrążone w głębokim kryzysie Schalke na gwałt szuka rozwiązań w formacji ofensywnej, które pomogą uchronić zespól przed sensacyjnym opuszczeniem najwyższej klasy rozgrywkowej. Na celowniku znalazł się Huntelaar. Drużyna z Gelsenkirchen nie jest Holendrowi obca, gdyż występował w niej w latach 2010-2017. Zapisał się w historii klubu zdobywając w tym okresie 126 bramek i notując 35 asyst. W ekipie z Veltins-Arena rozegrał 240 spotkań i niewykluczone, że licznik w kilku najbliższych miesiącach będzie bił dalej.

Krótkoterminowe rozwiązanie w postaci zakontraktowania byłego reprezentanta Holandii do zakończenia bieżących rozgrywek byłoby idealne dla obu stron. W związku ze sprowadzeniem przez Ajax Sebastiana Hallera na pozycję napastnika, szanse na kolejne minuty gry dla Huntelaara zostały mocno ograniczone. Do momentu zawieszenia butów na kołku mógłby wesprzeć były klub, który pilnie potrzebuje wartościowych wzmocnień.

W bieżącym sezonie w lidze holenderskiej Huntelaar rozegrał 10 spotkań, w których zdobył 3 bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *