Oficjalnie: Warta Poznań wypożyczyła skrzydłowego z Holstein Kiel

wartapoznan.pl

Makana Baku został wypożyczony prze beniaminka PKO Ekstraklasy z Holstein Kiel. Umowa między klubami obowiązuje do końca tego sezonu i zawiera opcję wykupu piłkarza.

– Kilka dni po tym, jak mój menedżer poinformował mnie o zainteresowaniu Warty Poznań, zadzwonił do mnie trener Tworek. Powiedział, że bardzo chce mnie mieć w swoim zespole i wierzy w to, że mogę pomóc drużynie. Nie ukrywał, że zespół jest w potrzebie, że czeka nas walka o utrzymanie się w lidze. Doceniam takie gesty, takie podejście do zawodnika i mogę powiedzieć, że to mnie ostatecznie przekonało do tego, że warto podjąć to wyzwanie i przyjść do Warty Poznań– powiedział 22-latek.

– Jestem młodym zawodnikiem i bardzo potrzebuję regularnej gry, dlatego musiałem szukać rozwiązania, które mi na to pozwoli. Uznałem, że oferta z Warty Poznań jest korzystna dla mnie, zdecydowałem się ją przyjąć i sprawdzić się w nowym otoczeniu, w nowej lidze – kontynuuje.

Boczny pomocnik jest wychowankiem FSV Mainz, natomiast w letnim mercato przeniósł się do Holstein Kiel, dla którego rozegrał dwadzieścia meczów i zdobył cztery bramki. Jeszcze w październiku 2019 roku występował w reprezentacji Niemiec do lat 21 (w sumie 3 mecze), a rok wcześniej rozegrał 2 spotkania w kadrze U-20.

 – Jestem szybkim zawodnikiem, lubię grę jeden na jednego, oczywiście cieszą mnie gole, ale również asysty. Muszę też przyznać, że radość sprawiają mi nieszablonowe zagrania, takie, na które inni zawodnicy nie zawsze się decydują w czasie meczu – zaznacza.

–  Już w trakcie rundy jesiennej wiedzieliśmy, że musimy wzmocnić się w ofensywie: na skrzydłach i w ataku. Makana Baku był naszym celem transferowym już od jakiegoś czasu. Wiedzieliśmy, że ten sezon w Holstein Kiel nie należał do niego, mimo całkiem udanego poprzedniego sezonu. Nie wynikało to z kontuzji, ale ze zmiany koncepcji gry przez nowego trenera drużyny. Zabiegaliśmy o wypożyczenie Makany, ale nie brakowało perturbacji, bo zawodnik miał oferty z 2. Bundesligi oraz z drugiej ligi francuskiej. Na szczęście udało się go wypożyczyć na pół roku z opcją wykupienia po sezonie – tłumaczy dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.

Pozyskaliśmy zawodnika, który charakteryzuje się dużą dynamiką, dużą skutecznością w grze jeden na jednego. Jest jeszcze młodym graczem, ma za sobą grę w niemieckiej młodzieżówce. Głęboko wierzymy w to, że będzie dużym wzmocnieniem siły ofensywnej Warty Poznań w drugiej części tego sezonu – kończy Graf.

źródło: wartapoznan.pl /

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *