Wielki pech Roberta Lewandowskiego, doznał urazu przed zaplanowaną zmianą

fcbayern.com

Robert Lewandowski może mówić o sporym pechu, gdyż jak przyznaje lekarz kadry, napastnik nabawił się urazu chwilę przed zaplanowaną zmianą.

– Doznał kontuzji w meczu z Andorą pół minuty przed zaplanowaną zmianą. Na powtórkach wideo widać dokładnie moment, kiedy przeciwnik przewraca się na nim całym ciężarem, koślawiąc mu kolano – wyjaśnia na łamach “Onetu” lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski.

 – Robert od razu na boisku poczuł ból. Kiedy zszedł, to po krótkiej rozmowie przy ławce rezerwowych wiedzieliśmy, że to więzadło poboczne kolana. Miałem nadzieję, że lekko naciągnięte, ale taką kontuzję można realnie ocenić dopiero po 5-10 godzinach – dodał.

Paulo Sousa ma twardy orzech do zgryzienia, ponieważ Arkadiusz Milik był jedynie tłem  w ostatnich meczach z Węgrami oraz Andorą, a o miejsce w składzie spokojny powinien być Krzysztof Piątek. W obwodzie jest jeszcze Karol Świderski, który dał znakomitą zmianę i wpisał się na listę strzelców w niedzielny wieczór.

Lekarz “biało-czerwonych” stwierdza, że rezonans magnetyczny wykazał, że więzadło jest naciągnięte, na granicy naderwania . – Szybko się goi, można je dobrze zabezpieczyć. Dlatego gdyby mecz z Anglią odbywał się za tydzień, albo nawet w najbliższy weekend, to stanęlibyśmy na głowie, by go doprowadzić do gry, liczylibyśmy, że się to uda. Mecz na Wembley jest jednak w środę, dwa dni to zdecydowanie za mało – oznajmia.

Już w środę w trzecim starciu w ramach eliminacji do mundialu w Katarze Polacy zagrają na słynnym Wembley z Anglikami (20:45).

źródło: onet.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *