NA GORĄCO

Wielki klub zainteresowany Kownackim

11 stycznia 2018, 15:27 | Foto: sampdoria.it | Autor: Mateusz Kasowski
Wielki klub zainteresowany Kownackim
Plotki Transferowe
0

Juventus rozpoczyna wstępne rozmowy z Sampdorią w sprawie Dawida Kownackiego.

Młody polski snajper latem dołączył do drużyny Sampdorii z Lecha Poznań. Włosi zapłacili za niego cztery miliony euro. Od początku jednak 20-latek ma w Genui ciężko, bowiem nie może liczyć na regularne szanse gry. Mimo tego niemal zawsze gdy pojawia się na placu gry sieje ferment w ataku.

Notuje przede wszystkim kapitalne statystyki. Zagrał w tym sezonie zaledwie 256 minut w Serie A i Pucharze Polski, a zdobył sześć bramek i dorzucił do tego dwie asysty. Daje mu to udział przy bramce co 32 minuty! Jednak nawet to nie przekonuje Marco Giampaolo, do dawania większej ilości okazji do gry młodemu Polakowi.

Dodatkowo dziesiąty zespół zeszłego sezonu Serie A nie chce oddawać napastnika nawet na wypożyczenie. Powoli jednak zaczynają się podchody z innych klubów. Kownacki wpadł bowiem w oko działaczom Juventusu, który chciałby zapewnić sobie jego kupno. Możliwy transfer byłby dopiero po zakończeniu sezonu i zapewne “Stara Dama” od razu oddałaby go na wypożyczenie, by nabrał doświadczenia. Włodarze mistrza Włoch są już podobno po pierwszych rozmowach z klubem z Genui. W kręgu zainteresowań Juventusu są bowiem również Dennis Praet i Lucas Torreira.

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi