Więcej informacji na temat kandydatury Laporty

Laporta

Twitter @JoanLaportaFCB

Kilka dni temu informowaliśmy, że Joan Laporta potwierdził swoją kandydaturę w wyborach na nowego prezydenta Barcelony. Dzisiaj 58-latek wyjawił kilka swoich kampanijnych pomysłów.

Laporta, obok Victora Fonta, będzie głównym faworytem do objęcia tego stanowiska, które poprzednio piastował w latach 2003-2010. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedzi ze specjalnej konferencji:

– Kandyduję, ponieważ kocham ten klub. Mamy przygotowanie, doświadczenie i determinację niezbędne do zaprowadzenia koniecznych zmian. Mamy plan. Ten plan to praca.

– Chcę zjednoczyć kibiców, nie ma sensu patrzeć wstecz. W naszej wizji Barcelony dla każdego znajdzie się miejsce. Zamierzamy uszczęśliwić ludzi i nie jest to pusta obietnica wyborcza. To zobowiązanie etyczne, obywatelskie, moralne i społeczne.

– Przestudiowaliśmy sytuację ekonomiczną klubu. Musimy podejmować słuszne decyzje i pracować nad nowymi sposobami zdobywania zysków, bowiem finanse wyglądają fatalnie. Mamy jednak szczegółowy plan.

– Nie rozmawiałem jeszcze z Messim. Szanujemy i doceniamy się nawzajem. Ma czas na decyzję, a ja czekam na zaufanie ze strony socios (członków klubu, przyp. red.)

– Moja kandydatura składa się z odważnych ludzi kochających “Blaugranę”, którzy wiedzą, iż muszą poświęcić czas i wiedzę dla dobra klubu.

Wybory prezydenckie w Barcelonie odbędą się w styczniu przyszłego roku.

źródło: Twitter @barcacentre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.