West Ham nie zdobył Goodison Park

dailymail.co.uk

Piłkarzom Slavena Bilicia nie udało się osiągnąć drugiego z rzędu wyjazdowego zwycięstwa. ,,Młoty”  poległy na Goodison Park z Evertonem 0-2 po trafieniach Romelu Lukaku oraz Rossa Barkley’a.

Swoją najlepszą szansę West Ham miał w 12. minucie, gdy Dimitri Payet świetnym podaniem odnalazł w polu karnym Pedro Obianga, lecz Hiszpan przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. W 27. minucie bardzo groźnie zrobiło się w polu karnym ,,Młotów”, kiedy to strzałem mniej więcej z 13 metra Adriana próbował zaskoczyć Ross Barkley. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Oba zespoły miały swoje szanse, lecz źle nastawione celowniki były przyczyną braku goli w tej odsłonie spotkania.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. W 50. minucie Yannick Bolasie wykorzystał gapiostwo obrońców West Hamu i na wślizgu dośrodkował piłkę do Romelu Lukaku, a ten pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Slavena Bilicia próbowali odrobić jednobramkową stratę, lecz na czternaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry dwójkowa akcja Lukaku-Barkley zakończyła się trafieniem tego drugiego. Już do końca meczu nic się nie zmieniło na tablicy wyników.

Everton po 10. kolejkach zgromadził na swoim koncie 18 punktów i zajmuje szóstą lokatę, zaś West Ham ma osiem punktów mniej i znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Everton – West Ham 2:0 (0:0)

1:0 Lukaku 50′  2:0 Barkley 76′