West Ham – Liverpool: Kapitalny Salah i trafiający Oxlade

Liverpool bez większych problemów rozprawił się z West Hamem na Stadionie Olimpijskim. Dwa razy do siatki trafił Mohamed Salah, a po jednym golu zaliczyli Matip i Oxlade-Chamberlain. Dla drużyny gospodarzy strzelił natomiast Manuel Lanzini.

Tuż po pierwszym kwadransie goście zadali dwa potężne ciosy londyńczykom. Najpierw po składnej kontrze Joe Hart został pokonany przez Mohameda Salaha, a trzy minuty później podczas zamieszania po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi Joela Matipa, który z wykończeniem tej akcji wielkich problemów nie miał.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z nadziejami, które pozwoliły im na zdobycie bramki kontaktowej w 55. minucie. Korzystając z okazji odszedłem na chwilę od ekranu i kiedy wróciłem nadal leciała powtórka gola, tyle że nie tego, bo kilka sekund później The Reds odpowiedzieli trafieniem na 3-1. Autorem był Alex Oxlade-Chamberlain, który po tym meczu będzie mógł nareszcie odetchnąć, gdyż był to jego pierwszy gol w tej kampanii Premier League. Kropkę nad “i” po ładnym podaniu Sadio Mane postawił jeszcze Mohamed Salah, który po raz 11 w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Liverpool ma już pewność, że tej kolejki nie zakończy niżej niż na szóstym miejscu, natomiast jeśli Everton wygra swój jutrzejszy mecz, Młoty wrócą do strefy spadkowej. Był to więc bardzo ważny mecz dla obu trenerów – Kloop raczej ugasił już pożar w drużynie, natomiast Slaven Bilić postawił kolejny krok do drzwi wyjściowych z West Hamu.