Ligue 1: Grad goli w Księstwie! Komplet wyników 12. kolejki

golazoargentino.com

Sobota na francuskich boiskach przebiegała pod dyktando faworytów. Swoje mecze wygrało zarówno PSG, jak i drużyna Kamila Glika – AS Monaco. Obydwa zespoły zrobiły to w przekonywujący sposób, który nie pozostawiał przeciwnikom żadnych wątpliwości, kto rozdaje karty w Ligue 1. W innych spotkaniach 12. kolejki, FC Nantes pokonało na własnym boisku Toulouse 1:0. Zwycięstwo odnotowali także piłkarze Troyes, którzy tym samym przerwali swoją niechlubną serię trzech meczów bez wiktorii.

Na stadionie Ludwika II strzelanie rozpoczął Guildo Carillo, który już w 10. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Adama Traoré, piłka trafiła wprost na głowę Argentyńczyka, a ten nie zwykł nie wykorzystywać takich sytuacji. Johnsson bez szans przy tym niezwykle precyzyjnym uderzeniu. Drugi gol był już autorstwa Traoré. Wszędobylski pomocnik Monaco, dołożył tylko stopę do futbolówki zagrywanej przez Touré. Niecałe dziesięć minut później, losy meczu były już przesądzone. Rony Lopes wyszedł oko w oko z golkiperem gości, ale zamiast strzelać, zachował się bardzo altruistycznie i podał do Keity Baldé. Były zawodnik Lazio nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Księstwa dobili swoich przeciwników. Rzut karny skutecznie wyegzekwował Fabinho i było już 4:0.

Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, przez długi czas wiele się nie działo. Na ratunek przyszli ponownie bohaterowie z pierwszej połowy, a mianowicie Traoré oraz Carillo. Bramka tego drugiego była analogiem jego pierwszego trafienia. Znowu dośrodkowanie z prawej flanki i kolejny raz idealna główka. Zmienił się wyłącznie asystent, tym razem dokładną centrą popisał się Ghezzal. Całe spotkanie w koszulce Monaco rozegrał nasz reprezentant – Kamil Glik. Etatowy stoper reprezentacji Polski uniknął większych pomyłek, co na pewno cieszy przed zbliżającymi się meczami Biało-Czerwonych.

Na innych stadionach zwycięstwa odniosły drużyny Nantes oraz Troyes. Natomiast ekipy Montpellier oraz Amiens musiały podzielić się punktami. W obecnie trwającym sezonie, największym zaskoczeniem jest postawa podopiecznych Claudio Ranieriego, którzy dzięki dzisiejszym trzem punktom awansowali  na trzecie miejsce w tabeli. Na czele wciąż pozostaje hegemon ze stolicy, który nad zespołem Kamila Glika ma cztery punkty przewagi.

04.11.2017, 12. kolejka Ligue 1, Stade Louis II.

AS Monaco – En Avant Guingamp 6:0 (4:0)

Guido Carrillo 10′, 78′, Adama Traoré 27′, 76′, Keita Baldé Diao 36′, Fabinho 45′ (k)

Monaco: Danijel Subašić (Diego Benaglio 46′) – Almamy Touré, Kamil Glik, Andrea Raggi, Jorge Marco de Oliveira Moraes – Rony Lopes (Rachid Ghezzal 77′), Youri Tielemans, Adama Traoré, Fabinho, Keita Baldé Diao (Gabriel Boschilia 80′) – Guido Carrillo.

Guingamp: Karl-Johan Johnsson – Jonathan Martins Pereira, Christophe Kerbrat, Félix Eboa Eboa, Franck Tabanou (Pedro Miguel Braga Rebocho 46′) – Mustapha Diallo (Jimmy Briand 46′), Lucas Deaux, Ludovic Blas – Marcus Coco (Lebogang Phiri 79′), Marcus Thuram, Abdoul Camara.

Żółte kartki: Almamy Touré – Lucas Deaux.

Sędzia: Mikael Lesage.

Montpellier HSC – Amiens SC 1:1 (0:0)