Wenger rozważa objęcie posady selekcjonera reprezentacji!

Wizja powrotu Wengera na ławkę trenerską wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Tym razem w grę wchodzi trenowanie reprezentacji. 

Wizja powrotu Wengera na ławkę trenerską wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Tym razem w grę wchodzi trenowanie reprezentacji. 

Gdy słyszymy “Arsene Wenger” od razu myślimy – Arsenal. Francuski szkoleniowiec przyzwyczaił nas do swojej obecności na Emirates Stadium. Nic dziwnego, w końcu Wenger trenował “The Gunners” aż 22 lata. W tym czasie wyszkolił wielu świetnych piłkarzy – Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Robin van Persie czy Wojciech Szczęsny, to w dużej mierze robota Wengera, który na czym jak na czym, ale na szkoleniu młodzieży się znał. Wymieniając zasługi Francuza nie możemy zapomnieć o utworzeniu “The Invicibles” – w sezonie 03/2004, podopieczni Wengera nie zaliczyli ani jednej porażki w Premier League. Ich fantastyczna seria zakończyła się dopiero w 2004 roku, kiedy to ulegli Manchesterowi United 2-0. 

Wenger od pewnego czasu szuka nowych propozycji. Gdy Lopetegui odchodził z Estadio Santiago Bernabeu, pojawiały się plotki, że jego miejsce zajmie 69-letni szkoleniowiec. Prawdopodobieństwo takowej zmiany na ławce trenerskiej było jednak bardzo niskie. Głośno było równie o możliwym objęciu stanowiska trenera PSG, jednakże wiarygodność takich doniesień została szybko zweryfikowana przez samego zainteresowanego. 

Teraz podobno Wenger ma do czynienia z konkretną ofertą. O dziwo nie pracy w klubie, lecz jako selekcjoner. Kierunek jest co najmniej zaskakujący, bowiem chodzi o Azję. Dokładniej Katar, który szuka odpowiedniego człowieka, który pomoże ów reprezentacji pokazać się w godny sposób przed własną publicznością na Mundialu w 2022 roku. Dla Wengera propozycja może być kusząca również ze względów finansowych. Doskonale wiemy, że Katar ma na tyle pieniędzy, że nie tylko spełni warunki Francuza, ale i jest w stanie dać aż nadto. 

Reprezentacja Kataru dotychczas ani razu nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata. Największym osiągnięciem tej reprezentacji jest awans do ćwierćfinału Pucharu Azji – w 2000 i 2011 roku. Podczas ostatnich eliminacji do Mistrzostw Świata, Katar uplasował się na ostatniej lokacie w swojej grupie.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi