Wellington zagra w Arsenalu z hiszpańskim paszportem

www1.skysports.com

Urodzony w Brazylii pomocnik Wellington Silva otrzymał we wtorek hiszpański paszport, który da mu możliwość występów w Premier League. 22-latek podpisał kontrakt z Arsenalem już cztery lata temu, ale czas, który upłynął od tamtego momentu młody zawodnik spędził w Hiszpanii na wypożyczeniu, bowiem z powodu braku pozwolenia o pracę nie mógł występować na wyspach.

Z powodu braku pozwolenia na grę w Premier League, władze Arsenalu podjęły decyzje o corocznym wypożyczaniu 22-latka do klubów z Hiszpanii, aby po kilku latach gry w tamtejszych ligach mógł otrzymać paszport kraju należącego do Unii Europejskiej. Z paszportem kraju unijnego Silva będzie mógł grać w każdym innym państwie należącym do Wspólnoty, łącznie z Wielką Brytanią.

W ciągu czterech lat spędzonych na Półwyspie Iberyjskim 22-letni pomocnik rozgrywał mecze w barwach Levante, Alcoyano, Ponferradiny, Realu Murcia, a obecnie przebywa jeszcze na wypożyczeniu w Almerii. Kontrakt z zespołem “Kanonierów” obowiązuje go do końca czerwca 2018 roku.

Młody zawodnik zamieścił na Twitterze zdjęcie paszportu oraz informację, iż został obywatelem Hiszpanii. Stwierdził, że długo czekał na tę wiadomość, ale jest ona najbardziej satysfakcjonującą rzeczą na świecie.

Zrzut ekranu 2015-04-16 o 22.45.31

fot.: twitter.com

W tym sezonie młody pomocnik rozegrał 25 spotkań w barwach Almerii w Primera Division i cztery razy pojawił się na boisku w zmaganiach Copa del Rey.

źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.