blank
Udostępnij:

Węgierski związek z komunikatem. Co ze zdrowiem Barnabasa Vargi?

Do bardzo dramatycznego zdarzenia doszło w meczu Szkocji z Węgrami. Barnabas Varga ucierpiał w starciu z Angusem Gunnem i padł na murawę. Z boiska został zniesiony na noszach.

Węgry po bardzo zaciętym spotkaniu wygrały ze Szkocją 1:0. W setnej minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Kevin Csoboth. Strzelec gola zadedykował trafienie Barnabasowi Vardze, który niespełna kilkanaście minut wcześniej poważnie ucierpiał w starciu z bramkarzem rywali.

74 minuta. Do piłki w polu karnym Szkocji wyskakuje Angus Gunn i Barnabas Varga. Niestety, węgierski napastnik został uderzony łokciem przez golkipera rywali. Od razu padł na murawę tracąc przytomność i niezbędna była pomoc medyków. 29-latek został od razu przewieziony do szpitala. Węgierski Związek Piłki Nożnej późnym wieczorem poinformował na X zaniepokojonych kibiców o stanie zdrowia gracza.

– Podczas zderzenia Barnabás Varga złamał kilka kości twarzy i doznał również wstrząśnienia mózgu. Napastnik
Ferencvárosi TC najprawdopodobniej przejdzie operację. Noc spędza w szpitalu w Stuttgarcie. Cały zespół mu kibicuje! –