Warzycha: Każdy klub w MLS ma porządny stadion i bogatych właścicieli

mlssoccer.com

– Rozwój jest niesamowity. Kiedy ja tu przyjeżdżałem, było osiem zespołów. Teraz mamy 24, a kilka następnych czeka w kolejce. Baza, infrastruktura – są na świetnym poziomie, każdy klub ma porządny stadion i bogatych właścicieli – przyznaje Robert Warzycha w “Super Expressie”.

Major League Soccer jest w ostatnim czasie popularnym kierunkiem dla piłkarzy z PKO Ekstraklasy. Rozgrywki dla emerytów. Ciężko potem wrócić do Europy. Nie brakuje negatywnych opinii o amerykańskiej lidze, która wciąż się rozwija i kluby zmieniają model rozwoju. – Po prostu amerykańskie kluby zmieniają strategię, nie sięgają już po podstarzałych piłkarzy, chętniej celują w młodszych, tak do 24-25 roku życia. Tutejsi menedżerowie, skauci, prezesi zauważyli przecież, że wielu polskich piłkarzy wyjechało do Włoch. Młodzi Polacy są w większości do wzięcia za 4-5 milionów euro, to sporo mniej niż Amerykanie wydają na Latynosów – podkreśla 56-latek. Robert Warzycha był pierwszym Polakiem występującym w lidze MLS.

Adam Buksa odszedł z Pogoni Szczecin do New England Revolution, z kolei Jarosławowi Niezgodzie brakuje podpisu przy umowie z Portland Timbers. – Warto zaznaczyć jedno, nie wiem, czy piłkarze brali to pod uwagę przy podpisywaniu kontraktu: obaj będą grać na sztucznej murawie. A wiadomo, nie każdy to lubi. Lepszą bazę kibiców ma na pewno Portland Niezgody, tam ludzie przychodzą już na 1,5 godziny przed meczem, dopingują, bawią się. New England Revolution ma mniej fanów – zauważa Warzycha.

źródło: se.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi