Warta Poznań przedłużyła kontrakty Jana Grzesika, Roberta Ivanova i Michała Jakóbowskiego

Warta Poznań - Górnik Łęczna - PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)


Warta Poznań skorzystała z klauzul w kontraktach swoich zawodników: obrońców Jana Grzesika i Roberta Ivanova oraz pomocnika Michała Jakóbowskiego. Umowy całej trójki zostały przedłużone o rok, do końca sezonu 2022/23.

Wykorzystaliśmy opcje w kontraktach trzech naszych piłkarzy: Jana Grzesika, Roberta Ivanova i Michała Jakóbowskiego – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko i dodaje: – Ich umowy z Wartą Poznań zostały przedłużone do końca czerwca 2023 roku. Są to ważni zawodnicy na boisku i w szatni. Liczymy na to, że nie tylko w tym, ale również w przyszłym sezonie będą nam pomagali w zdobywaniu punktów w Ekstraklasie.

Z tego grona zdecydowanie najdłuższy staż w ekipie „Zielonych” ma niespełna 30-letni Michał Jakóbowski, który po raz pierwszy trafił do Klubu w sezonie 2011/12. Teraz gra w zielono-białych barwach nieprzerwanie od początku 2019 roku. Wystąpił w 125 oficjalnych meczach i zdobył w nich 11 bramek. W bieżących rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy zaliczył 9 spotkań, a jeszcze jedno w Fortuna Pucharze Polski.

Jan Grzesik i Robert Ivanov są rówieśnikami – w tym roku skończą 28 lat, a piłkarzami Warty Poznań są od lata 2020 roku. Jan Grzesik trafił tu z ŁKS Łódź i z miejsca stał się podstawowym obrońcą. Wystąpił już w 51 meczach o punkty i strzelił w nich 7 goli. W tym sezonie jego dorobek to 3 bramki w 23 meczach.

Z kolei Robert Ivanov wzmocnił drużynę już w trakcie sezonu 2020/21, w którym była ona beniaminkiem Ekstraklasy. Początkowo był rezerwowym, ale dziś trudno wyobrazić sobie pierwszą jedenastkę trenera Dawida Szulczka bez reprezentanta Finlandii. Wysoki środkowy obrońca w tym sezonie opuścił tylko jeden mecz i ma na koncie 22 występy (i gola) w lidze oraz jeden pucharowy. W sumie, w barwach Warty Poznań wybiegał już na boisko 46 razy. Jest też podstawowym graczem w drużynie narodowej, w której zagrał ośmiokrotnie, a 6 z tych gier zaliczył już jako piłkarz poznańskiego klubu.

źródło: informacja prasowa, wartapoznan.pl /


Jerzy Brzęczek: Naszym problemem pozostaje kwestia przejścia z defensywy do ataku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.