W Serie A poleciały już dwie trenerskie głowy

Trzy kolejki ligi włoskiej wystarczyły, aby dwóch trenerów pożegnało się z pracą. Eusebio Di Francesco i Leonardo Semplici zostali zwolnieni odpowiednio z Hellasu Verona oraz Cagliari Calcio.

Eusebio Di Francesco pracował w Veronie od czerwca. Hellas fatalnie wszedł w sezon notując trzy ligowe porażki kolejno z Sassuolo, Interem oraz Bolognią. To wystarczyło, aby właściciel klubu stracił cierpliwość i zwolnił 52-latka. Di Francesco wcześniej pracował między innymi w Romie. Według mediów na Półwyspie Apenińskim jego następcą ma być Chorwat Igor Tudor.

Semplici swoją trenerską misję w Cagliari rozpoczął w lutym. Ciekawostką jest fakt, że zastąpił na stanowisku wyrzuconego wówczas Di Francesco. 54-latek udanie zakończył walkę o utrzymanie w minionej kampanii, ale bieżącą zaczął bardzo słabo. “Wyspiarze” w pierwszej kolejce zaledwie zremisowali ze Spezią, by w dwóch następnych ulec Milanowi oraz Genoi.

W obu klubach, z których właśnie wylecieli trenerzy, występują Polacy. W Hellasie gra Paweł Dawidowicz, a w Cagliari Sebastian Walukiewicz.

Źródło: Hellas Verona | Cagliari Calcio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.