W piątek Miedź Legnica wraca do treningów

miedzlegnica.eu

W piątek 2 grudnia piłkarze Miedzi rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Na początek legniczan czeka szereg testów motorycznych. Zimą zielono-niebiesko-czerwoni zamierzają rozegrać cztery mecze kontrolne. Trzy z nich planowane są podczas obozu przygotowawczego w Turcji. 

Na starcie, w piątek i sobotę gracze Miedzi odbędą szereg testów motorycznych. Oczywiście wybiegną również na murawę, a w niedzielę rozegrają grę wewnętrzną. Do 17 grudnia zespół pracować będzie na własnych obiektach. W tym okresie drużynę czeka pierwsze w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach spotkanie kontrolne. Legniczanie sprawdzą formę na wyjeździe na tle Górnika Zabrze, z którym kończyli rundę jesienną w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

 Przede wszystkim cieszę się, że wracamy do treningów w dobrych nastrojach, które każdemu udzielają się jeszcze po zwycięstwie z Górnikiem. Mimo, że od spotkania minęło już prawie trzy tygodnie, to na pewno ten mecz zostaje w pamięci, daje nam dużo nadziei i jest motywacją do przygotowań, pokazując w którym kierunku musimy iść i jak pracować – mówi trener Grzegorz Mokry.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W dniach 17 grudnia – 3 stycznia zielono-niebiesko-czerwoni mają zaplanowaną świąteczno-noworoczną przerwę we wspólnych treningach, będą jednak pracować indywidualnie, według przygotowanych przez sztab szkoleniowy rozpisek. Od 4 stycznia praca ukierunkowana będzie na pierwsze ligowe mecze w rundzie rewanżowej. W dniach 9-19 stycznia drużyna będzie szlifować formę na zgrupowaniu w Turcji. Piłkarze Miedzi będą mieli zapewnioną stojącą na najwyższym poziomie infrastrukturę treningową oraz boiska o bardzo dobrej nawierzchni. Podczas obozu zespół znad Kaczawy planuje rozegranie trzech meczów kontrolnych.

– Czeka nas bardzo trudny okres przygotowawczy, bo jest on stosunkowo krótki, a do tego przerywany świętami. Mamy wiele rzeczy do poprawy i zrobienia. Cieszy mnie możliwość trenowania i rozegrania trzech meczów kontrolnych z ciekawymi rywalami w dobrych warunkach w Turcji. Bardzo chciałbym, żeby pogoda nam nie przeszkodziła podczas treningów w Polsce, szczególnie w grudniu, gdy będziemy mieli do zrealizowania wiele elementów nie tylko stricte piłkarskich, ale też motorycznych. Jeśli chodzi o typowe przygotowanie techniczno-taktyczne, kluczowe rzeczy będą odbywały się w Turcji, gdzie na zielonych murawach będziemy szlifować taktykę pod pierwsze kolejki ligowe – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

27 stycznia o godz. 18 legniczanie domowym starciem z Radomiakiem wznowią zmagania piłkarskiej elity. W nadchodzącym półroczu Miedź rozegra jedno ligowe spotkanie więcej niż większość rywali. Do nadrobienia ma bowiem zaległości z Lechem Poznań.

Plan przygotowań Miedzi:

  • 2.12-16.12.2022 – treningi w Legnicy;
  • 10.12.2022 – mecz kontrolny Górnik Zabrze – Miedź Legnica;
  • 17.12.2022-03.01.2023 – urlopy świąteczno-noworoczne;
  • 4.01 – powrót do treningów w Legnicy;
  • 9.01-19.01.2023 – zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);
  • 27.01.2023 – powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź – Radomiak, godz. 18.00)

źródło: info.pras. miedzlegnica.eu /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.