Vuković: Z każdym kolejnym meczem powinniśmy grać coraz lepiej

Aleksandar Vuković / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wieczorem spotka się na wyjeździe z fińskim KuPS Kuopio w ramach 2 rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym starciu “Wojskowi” pokonali przeciwników (1:0) i nie mogą być pewni awansu do następnej rundy.

– Cała grupa piłkarzy, która przyleciała do Finlandii jest gotowa wystąpić w pełnym wymiarze czasowym. Cafu wraca do zdrowia, niedługo będzie gotowy do gry. Chwilę poczekamy jeszcze na innych. Mamy dwudziestu jeden piłkarzy na miejscu i wszyscy są gotowi do gry – zaczął konferencję prasową Aleksandar Vuković.

Szkoleniowiec przyznał, iż rozmawiał z Krzysztofem Gawarą, który jako zawodnik występował w fińskich klubach (FF Jaro oraz Tampereen Pallo-Veikot). – Miałem okazję rozmawiać z trenerem Krzysztofem Gawarą, który w rozmowie ze mną stwierdził, że futbol w Finlandii się zmienił. Jest tutaj wielu piłkarzy zagranicznych, co najlepiej o tym świadczy. Nie przyjeżdżamy tutaj z La Ligi, ale z Polski gdzie też często stawia się na agresywną grę. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne pierwsze spotkanie i takie też ono było. Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikiem, ale wiemy, że mogliśmy zagrać dużo lepiej i uzyskać korzystniejszy wynik. Jednak to jest dwumecz i w drugim spotkaniu musimy walczyć o awans – podkreślił Vuković.

KuPS Kuopio w niedzielę przegrało na wyjeździe z Kokkolan Pallo-Veikot (1:2) i po 17. kolejkach zajmuje trzecią lokatę w lidze. – Oglądaliśmy ostatnie mecze KuPS, nie tylko te w europejskich pucharach, ale też w lidze. Trener wykonuje tutaj dobrą pracę i dobra postawa drużyny nie zaskoczyła nas aż tak bardzo.Jesteśmy na początku sezonu i z każdym kolejnym meczem powinniśmy grać coraz lepiej. Oczekujemy, że spiszemy się lepiej w każdym elemencie. Drużyna KuPS stanowi dobrze zorganizowany zespół i potrafi być niebezpieczna. Napastnik Rangel musi być pod naszą kontrolą. Wiemy jednak jak chcemy zagrać i jak wyeliminować atuty rywali – zakończył Vuković.

źródło: legia.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *