Fornalik: Musimy wyeliminować indywidualne błędy

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Waldemar Fornalik podkreślił podczas konferencji prasowej przed spotkaniem z Riga FC, iż zawodnicy muszą wyeliminować błędy indywidualne, a wszystko będzie dobrze. Mistrz Polski pokonał przed tygodniem Łotyszy (3:2), choć końcowy rezultat powinien być zdecydowanie lepszy.

– Jesteśmy przygotowani do tego spotkania. Chcemy rozegrać dobry mecz i osiągnąć tutaj dobry rezultat. Powiedziałem zawodnikom, że gramy podobnie jak w sezonie mistrzowskim. Musimy tylko wyeliminować indywidualne błędy i będzie dobrze – przyznał Waldemar Fornalik. Szkoleniowiec został także zapytany o odejściu Joela Valencii do Brentfort FC. – Na pewno nie dało się uciec od tej informacji. Zawodnicy wiedzieli co się dzieje. Ta informacja nie wpłynęła jednak na drużynę. Ostatnio na pozycji Joela grał Jorge, który prezentował się bardzo dobrze. Spodziewam się jednak wzmocnień. Potrzebujemy świeżej krwi do ofensywy. Mamy dwa-trzy tematy, nad którymi obecnie pracujemy – dodał szkoleniowiec.

Piast Gliwice jeszcze nie przypomina drużyny, która od marca nie doznała żadnej porażki, a w końcówkach imponowali grą ofensywną. – Pracujemy nad koncentracją przez 90 minut. Dużo rozmawiamy na ten temat. Nie piętnujemy tylko staramy się pokazać pozytywne zachowania w defensywie. Jestem przekonany, że wkrótce poprawimy swoją grę i te błędy nie będą się pojawiały – zauważył były selekcjoner “biało-czerwonych”.

źródło: piast-gliwice.eu / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *