Vladimír Coufal dołączy do rodaka Tomáša Součka w West Hamie


slavia.cz
Slavia Praga pożegnała się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Prezes mistrza Czech – Jaroslav Tvrdík potwierdza transfer prawego obrońcy do Anglii. Vladimír Coufal zostanie nowym piłkarzem West Ham United, w którym z powodzeniem występuje już jego rodak Tomáš Souček. Kwota transferu wyniesie 6 milionów euro.
Mistrz Czech nie zagra po raz trzeci z rzędu w Lidze Mistrzów. Dwa lata temu w elitarnych rozgrywkach występowała Viktoria Pilzno, rok temu szczęśliwcami okazali się piłkarze Slavii Praga. Tym razem ta sztuka nie udała się Zszywanym. Choć ekipa dowodzona przez Jindřicha Tripišovský’ego miała wczorajszy mecz z FC Midtjylland pod kontrolą, to jednak kontrowersyjna decyzja sędziego o powtórzeniu rzutu karnego dla Duńczyków, a później stracona wiara na odrobienie strat, zaważyły o wysokiej porażce Slavii 4:1 w końcówce spotkania. Parę minut po smutnym rozstrzygnięciu rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów, prezes klubu z Pragi ogłosił transfer jednego ze swoich zawodników. Vladimír Coufal przejdzie testy medyczne w West Hamie, aby podpisać kontrakt z londyńczykami. Jaroslav Tvrdík tym razem nie wyśmiał oferty złożonej prze Młoty i zgodnie z umową Slavia otrzyma za 28-latka 6 milionów euro. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań za cały wkład Coufala w drużynę.
Podekoval jsem obrovskemu bojovnikovi a srdcarovi Vladimirovi Coufalovi za jeho skvele pusobeni ve Slavii. Na zaklade uzavrene smlouvy prestupuje do WHU. Podminkou prestupu je zdravotni prohlidka zitra v Londyne. Cena transferu je 6 milionu euro. Vlado, at se ti v PL dari! ❤️?✊
— Jaroslav Tvrdik (@JaroslavTvrdik) September 30, 2020
Vladimír Coufal ma za sobą 183 występy w lidze czeskiej, 9 goli i 14 asyst. Ponadto prawy obrońca dwa sezony wstecz brał udział w pamiętnej edycji Ligi Europy. Slavia Praga wyeliminowała wówczas Sevillę i zagrała o półfinał tych rozrywek z Chelsea. W Lidze Mistrzów zagrał sześciokrotnie i miało to miejsce rok temu. Wymagające boje z Barceloną, Borussią Dortmund oraz Interem tylko ugruntowały pozycję Coufala w reprezentacji Czech. Wychowanek Baníku Ostrava może teraz oczekiwać regularnych powołań od selekcjonera Jaroslava Šilhavý’ego.