Vinicius otrzymał wsparcie na Santiago Bernabeu, kontuzja wykluczyła Brazylijczyka ze starcia

Vinicius

realmadrid.com

Brazylijczyk Vinicius otrzymał wsparcie na Santiago Bernabeu po rasistowskim incydencie, jaki miał miejsce na Estadio Mestalla. W związku z tym obiekt został częściowo zamknięty, a kilku kibiców, którzy przekroczyli granice zostali aresztowani.

Vinicius Junior nie znalazł się w kadrze Realu Madryt na środowy mecz z Rayo Vallecano (2:1), mimo że jego czerwona kartka została anulowana w rywalizacji z Valencią.

Przez kłopoty 22-latka z kolanem, Carlo Ancelotti nie chciał ryzykować jego zdrowiem. Był jednak obecny na Santiago Bernabeu i z loży dyrektorskiej oglądał zwycięstwo Królewskich z Rayo.

W 20. minucie meczu, kibice minutą oklasków przekazali wsparcie Viniciusowi, po rasistowskich obelgach, jakie usłyszał pod swoim adresem. Fani skandowali – Vinicius, Vinicius. Ponadto przed pierwszym gwizdkiem, cała kadra Realu założyła koszulkę Brazylijczyka.

Zespół ze stolicy, dzięki remisowi Atletico Madryt z Espanyolem (3:3) wrócił na pozycję wicelidera La Ligi. W sobotę ekipa Ancelottiego zagra z Sevillą, natomiast na koniec zmagań ligowych ich rywalem będzie Athletic Bilbao.