Damian Szymański zdobywcą Puchar Grecji. AEK dokłada drugi tytuł w tym sezonie

Źródło: aekfc.gr

AEK Ateny z Damianem Szymański w składzie pokonał PAOK Saloniki Tomasza Kędziory 2:0 w meczu finałowym Pucharu Grecji.

Już od 6. minuty PAOK grał w przewadze jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został bowiem Lazaros Rota. Mimo to graczom z Aten udało się wyjść na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Harolda Moukoudiego w 26. minucie. PAOK nie był w stanie ani razu pokonać golkipera rywali. W doliczonym czasie gry drugiej połowy wynik meczu na korzyść AEK-u ustalił Paulo Fernandes Cantin.

Damian Szymański wyszedł na to spotkanie jako zawodnik wyjściowej jedenastki. Na boisku przebywał do 61. minuty. Inny z Polaków, grający dla PAOK-u Saloniki Tomasz Kędziora zameldował się na placu gry w 86. minucie.

AEK Ateny może więc świętować zdobycie drugiego pucharu w tym sezonie. Drużyna, w której występuje Damian Szymański, sięgnęła ponad tydzień temu po tytuł mistrza Grecji. Teraz może poszczycić się również triumfem w krajowym pucharze.

Spotkanie mające wyłonić zdobywcę Pucharu Grecji finalnie odbyło się w Wolos, choć przez chwilę brano pod uwagę możliwość rozegrania meczu na stadionie w Sosnowcu.

AEK Ateny – PAOK Saloniki 2:0 (1:0)