Szwecja - grafika flaga 2 | Reprezentacja Szwecji
fot. własne
Udostępnij:
WhatsApp
Kopiuj link
Adres URL został pomyślnie skopiowany!

Viktor Gyökeres po porażce 0:3 ze Francją: „To bardzo dobry zespół, są faworytem do tytułu”

Napastnik reprezentacji Szwecji Viktor Gyökeres skomentował porażkę 0:3 w 1/16 finału MŚ z Francją, przyznając wyższość rywala i wskazując Francję jako głównego faworyta do mistrzostwa.

Komentarz zawodnika

Gyökeres podkreślił dobrą współpracę rywali w ofensywie i ich zgranie na boisku. W słowach zamieszczonych w wypowiedzi stwierdził: „W ataku mają bardzo dobrą współpracę. Znać się doskonale, to widać i czuć na boisku”.

Napastnik dodał, że jeśli Francja utrzyma formę i zorganizowaną obronę, może zajść bardzo daleko: „Jeżeli będą grać w tym samym stylu i utrzymają zorganizowaną obronę – jeśli nie będą pozwalać rywalom tworzyć tylu sytuacji – myślę, że na pewno zajdą bardzo daleko. To bardzo dobra drużyna”.

Przebieg meczu i bilans Gyökeresa na mundialu

Francja z łatwością pokonała Szwecję 3:0, a Kylian Mbappé znów błyszczał, co podkreśliło przewagę „Trójkolorowych” w tej fazie turnieju.

Na mundialu 2026 Gyökeres zagrał we wszystkich czterech meczach Szwecji i zdobył jednego gola. Zawodnik występuje w klubie Arsenal.


Data publikacji: 1 lipca 2026, 14:46
Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.