Valverde zawieszony na jedno spotkanie

fot. AFP

Po faulu popełnionym na Alvaro Moracie, Federico Valverde został ukarany jednym meczem zawieszenia. Sankcja ta obowiązywać będzie w następnym spotkaniu ligowym Realu Madryt.

Federico Valverde, który w niedzielę prawdopodobnie uratował całą drużynę Zinedine’a Zidane’a, nie zagra w nadchodzącym ligowym spotkaniu przeciwko Sevilli. Według przepisów obowiązujących w Superpucharze Hiszpanii, czerwona kartka w meczu tychże rozgrywek przechodzi na następny mecz La Liga.

Po całym zajściu na piłkarza spadło sporo krytyki, lecz znawcy i eksperci byli zgodni, to zagranie dało Królewskim zwycięstwo w niedzielnym finale. Nikt nie wie, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie taktyczny faul Federico. Nawet sam menadżer Atletico – Diego Simeone przyznał, że zachowanie Urugwajczyka było jak najbardziej rozsądne i gdyby miał okazję, sam by tak zrobił.

Real Madryt już w tę sobotę o godz. 16 zmierzy się z Sevillą. Los Galacticos znajdują się aktualnie na 2. miejscu w tabeli, lecz z taką samą zdobyczą punktową co lider z Barcelony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi