Oficjalnie: Stanislav Lobotka neapolitańczykiem

Lobotka

futbalsfz.sk

Finalizacji transferu nadszedł czas. Po Marku Hamšíku, który spędził w SSC Napoli prawie 12 sezonów, Stanislav Lobotka spróbuje chociaż odnieść namiastkę sukcesu najlepszego strzelca Azzurrich. Były już gracz Celty Vigo podpisał z klubem spod Wezuwiusza 4,5-letnią umowę.


25-letni środkowy pomocnik Stanislav Lobotka postanowił zamienić Hiszpanię na Włochy. Negocjacje nie były łatwe, ale ostatecznie Celta Vigo oraz SSC Napoli doszły do porozumienia i wychowanek AS Trenčín za 20 milionów euro dołączył do ekipy z Neapolu. Kontrakt obowiązywać ma przez 4,5 roku, czyli do 30 czerwca 2024. Zapytany od razu sam zawodnik o pierwsze wrażenia po transferze, odpowiedział tak.

Uczucia są świetne, przychodzę do klubu z innym doświadczeniem, a zwłaszcza dużą rolę odgrywają fani. Ludzie tutaj postrzegają piłkę nożną jako religię, która jest zupełnie inna niż w Hiszpanii. Ponadto Napoli co roku bierze udział w europejskich pucharach i z tego punktu widzenia postrzegam to jako znaczny krok do przodu w mojej karierze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x